پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

دفتر موسسه خیریه امام جواد (ع) در هالند

این دفتر که واقع شهر دنهاخ هالند می باشد در زمینه جمع آوری کمک های مالی مددگاران عزیز و اطلاع رسانی برای هموطنان گرامی مقیم هالند فعالیت دارد. مسئولیت دفتر هالند را، همکار گرانقدرمان جناب محترم، حاجی عبدالرحیم جان جفایی، عهده دار می باشند 

تاریخچه و فعالیت ها

این دفتر سالیان زیادی است به طور رسمی در شهر دنهاخ کشور هالند فعالیت نموده و به صورت مستقیم با هموطنان نیکوکار در ارتباط می باشد، و کمکهای نقدی این عزیزان که شامل صدقات، نذورات، سهمین، فطریه و کفاره ماه مبارک رمضان را جمع آوری نموده و برای مصارفی چون معیشتی، درمانی، کمک به مدارس، کمکهای زمستانی، تشکیل کارگاه خیاطی، تهیۀ جهیزیه، مراسم ازدواج دسته جمعی و دادن افطاری ارسال می نماید، خانواده های مستمند و ایتام در ولایات مختلف افغانستان از این کمکها مستفید می شوند . این دفتر در زمان های خاص چون زلزله و سیل برای سیل زدگان و زلزله زدگان کمک هایی ارسال می دارد که به هماهنگی دفاتر موسسه در داخل کشور به دست نیازمندان می رسد. یکی دیگر از فعالیتهای این دفتر برگزاری مراسمات ولادت و شهادت امام جواد (ع) می باشد، برگزاری این مراسمات فرصت خوبی برای ارائه عملکرد موسسۀ خیریه به مهمانان و دعوت به همکاری با این موسسه می باشد.

حمایت مالی خواهران نیکوکار مقیم هالند از کارگاه خیاطی و خود اشتغالی ویژه زنان آبرومند و بی بضاعت در افغانستان (هرات)

توجه و اهتمام به اشتغال زایی و خود کفایی خانواده های محترم نیازمند در کشور عزیزمان افغانستان و سایر نقاطی که موسسه خیریه امام جواد علیه السلام در آن فعالیت می کند از اهم مسایل مورد توجه و از آرمانهای این موسسه می باشد.
کارگاه خیاطی موسسه خیریه امام جواد علیه السلام که پیشینه طولانی نیز دارد، از سال 1398 هجری شمسی بصورت حرفه ای و با سیستم آموزش نوین، با همکاری مالی عده ای از خانم های مومن قرآنی مقیم کشور هالند آغاز به فعالیت نمود، تا کنون توانسته است برای چندین خانواده آبرومند ایجاد اشتغال نموده و این عزیزان می توانند خرجی روزمره خودرا از طریق دوخت البسه تأمین نمایند.
موسسه خیریه امام جواد علیه السلام از تمامی نیکوکاران محترم در هر کجای دنیا که زندگی می کنند، مجدانه استدعا دارد تا با حمایت خویش از خواهران محترمه ای که برای رفع مشکلات مالی و رسیدن به خود کفایی در تلاش هستند، گامی خداپسندانه در راه حمایت از هموطنان خویش بردارند.

اهدای چند عدد ویلچر برای معلولین محترم تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد (ع) از طرف خیرین نیکوکار مقیم هالند

بسمه تعالی
یا قادر
معلولیت دشواری های زیادی دارد ولی محدودیت نیست؛ و چه بسا افرادی که در ظاهر معلول هستند، بیشتر از سایر افرادی که در جامعه زندگی می کنند در کارهای فردی و اجتماعی محوله موفق و مفید تر باشند.
در طرحی زیبا و خدا پسندانه، با حمایت مالی عده ای از مردم نیکوکار مقیم کشور هالند، و همکاری موسسه خیریه امام جواد علیه السلام،
به تاریخ 29/03/1402 برای معلولین عزیز تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد علیه السلام در افغانستان (هرات) چند عدد ویلچر اهداء گردید.
امیدواریم که شما نیکوکاران گرامی نیز با حمایت از این عزیزان، اجر اخروی را برای خود پیش فرستید.
یادمان باشد که این عزیزان در حقیقت به ترحم نیاز ندارند؛ بلکه به حمایت و تأمین وسایلی که زندگی را برایشان آسانتر نماید نیازمند ترند.

راھھای ارتباطی