پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

بخش درمانی

بخش درمانی موسسه خیریه امام جواد (ع)، یکی از پرکارترین بخشهای این مجموعه می باشد، در این بخش فعالیت موسسه نسبت به سایر بخشها گسترده تر و پر هزینه تر می باشد، با توجه به موضوع صحت که از مهمترین مسائل زندگی می باشد، موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) در این بخش توجه خاصی داشته و سعی در ارائۀ بهترین خدمات برای بیماران محترم نیازمند  در داخل و خارج از افغانستان را دارد.کمک های درمانی شامل معاینه (ویزیت ) و ارائه داروی رایگان، کمک هزینه درمان و عمل های جراحی در داخل کشور، کمک هزینه درمان و عمل های جراحی در خارج از کشور و معاینه و خدمات بیماران خاص در منزل می باشد.

معاینه و ارائه داروی رایگان

 یکی از مشکلات اساسی خانواده ها خصوصا در کشور مان افغانستان، هزینه های درمان و دارو می باشد، با توجه به این مسئله و در جهت کمک به افراد بی بضاعت، موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) خانواده هایی را که تحت پوشش موسسه قرار دارند و همچنین خانواده هایی را که تحت پوشش مؤسسه نمی باشند لیکن بی بضاعت بودن شان اثبات گردیده را شامل کمک های درمانی مراکز صحی موسسه نموده، ویزیت و داروی رایگان در دسترس ایشان قرار می گیرد.

کمک هزینه درمان و عمل جراحی در داخل کشور

بیمارانی که شامل کارت درمانی مؤسسه می باشند و در مراکز درمانی تحت نظر موسسه خیریه امام جواد (ع) علاج نگردند، برای تکمیل درمان با هزینۀ موسسه خیریه امام جواد(ع) به مراکز درمانی مجهز تر در داخل کشورمان افغانستان، معرفی گردیده تا درمانشان کامل گردد.

کمک هزینه درمان و عمل جراحی در خارج از کشور

آن دسته از بیماران نیازمندی که بعد از تحقیق و بررسی شامل کارت درمانی مؤسسه شده و تحت مداوا قرار می گیرند، در صورتی که در داخل کشور عزیزمان افغانستان علاج نگردند، با هزینۀ موسسه خیریه امام جواد (ع) برای تکمیل درمان به خارج از کشور اعزام می شوند.

معاینه و خدمات بیماران خاص در منزل

ویزیت مریضان نیازمند در داخل و خارج از افغانستان و انجام خدمات درمانی ازقبیل: تطبیق خدمات درمانی (NG TUBE) ( – FOLEY COFTER NTRA CATE) انجام انواع پانسمانهای مریضان داخل بستر توسط تیم سیار برای مریضان تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد (ع) که توانایی حضور در مراکز درمانی موسسه را ندارند، صورت می گیرد.

تازه ترین فعالیتهای موسسه خیریه امام جواد (ع) در داخل و خارج افغانستان ، در بخش درمان بیماران نیازمند.

گزارش عمل آنژیو پلاستی بیمار نیازمند توسط موسسه خیریه امام جواد (ع) در افغانستان – (هرات)

بیماریهای قلبی در تمامی دنیا و علی الخصوص در کشور ما افغانستان ، در حال افزایش است.
دلایل مختلفی برای آن ذکر شده که ازجمله رژیم غذایی نادرست و استفاده از روغن های نا مرغوب ، خوردن نمک زیاد، عدم تحرک، اضافه وزن و بیماریهای زمینه ساز مثل فشار خون بالا و دیابت را می توان نام برد. از همین رو انسداد عروق قلبی از جمله مشکلات شایع بیماران قلبی می باشد. موسسه خیریه امام جواد (ع) برای افراد نیازمند تحت پوشش در کشور عزیزمان افغانستان، کمک هزینه آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی را ارائه می دهد. به تاریخ 1401/09/15بیمار محترم بی بضاعتی که تحت پوشش این موسسه می باشد، توسط فوق تخصص قلب، داکتر صاحب حسن پورعمل آنژیو پلاستی شد.

ویزیت بیمار در منزل توسط پزشکان موسسه خیریه امام جواد (ع) در افغانستان – (هرات)

بنابر ضرورت بیماران محترمی که به مراکز درمانی موسسه مراجعه کرده نمی توانند، این موسسه با تسهیلاتی که برای این عزیزان در نظر گرفته است، سعی در سهولت تداوی ایشان، با اعزام تیم پزشکی برای ویزیت بیماران محترم دارد. داکتران موسسه ، بعد از ویزیت بیمار در منزل وی داروهای لازم را تجویز می نمایند.

انجام 5 مورد عملیات جراحی _طی هفته گذشته توسط پزشکان موسسه خیریه امام جواد (ع) در افغانستان (هرات)

هر روز شاهد مراجعه بسیاری از بیماران محترم نیازمند به مرکز خدمات درمانی این موسسه هستیم.
در صورتی که بیماران محترم تحت پوشش نیاز به عمل های جراحی داشته باشند، توسط متخصصین جراحی موسسه خیریه امام جواد ع در شفاخانه های مجهز شهر هرات - افغانستان، انجام می شود که در طول هفته گذشته تعداد 5 نفر از بیماران تحت پوشش نیاز عمل جراحی داشتند که الحمدالله با موفقیت کامل انجام شده و تمامی هزینه های آن توسط موسسه خیریه امام جواد ع پرداخت گردید.