پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

بخش معیشتی

کمکهای معیشتی که یکی از اساسی ترین نیازهای خانواده ها می باشد، در اولویت کمکهای موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) قرار دارد و موسسه توجه خاصی به کمک و حمایت از محرومان و نیازمندان بویژه در کشور عزیزمان افغانستان دارد. از بین بخشهای مختلف موسسه، بخش معیشتی، بودجه بیشتری را به خود اختصاص می دهد و به همین دلیل نیازمند کمکهای بیشتر شما عزیزان می باشد. این بخش شامل توزیع بسته های مواد غذایی خام، توزیع غذای گرم، توزیع پوشاک، لوازم ضروری خانه، در فصل سرما توزیع ذغال، ذغال سنگ، گاز، چوب و هزینه مصرفی برق می شود.

توزیع بسته های مواد غذایی خام

توزیع مواد غذایی که از مهمترین نیاز های ضروری زندگی هر انسانی می باشد، یکی از اساسی ترین برنامه های جاری موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) بوده و به طور مستمر مواد خوراکه شامل: برنج، روغن، چای، شکر، نخود، لوبیا، عدس، گوشت تازۀ گوسفند در بین نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد(ع) در افغانستان و سایر نقاطی که موسسه فعالیت دارد، توزیع می گردد؛ که در ماه مبارک رمضان نسبت به سایر مواقع مقدار این مواد افزایش می یابد.

توزیع غذای گرم

در طول سال علاوه بر کمک های نقدی و خوراکه باب، غذای گرم نیز در چند نوبت بین خانواده های تحت پوشش و غیر تحت پوشش موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) در داخل و خارج از افغانستان، توزیع می گردد. در ماه مبارک رمضان خانواده های محترم تحت پوشش این مؤسسه هر شب از غذای گرم برای افطار و سحری مستفید می گردند.

توزیع پوشاک

یکی دیگر از نیازهای ضروری بشر پوشاک می باشد. موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) با توجه به این نیاز اساسی و نداشتن توان خانواده های مستمند ، در تأمین پوشاک، هر ساله در چند نوبت متناسب با فصل، اقدام به توزیع پوشاک در بین خانواده های نیازمند خصوصا در افغانستان می نماید.

لوازم ضروری خانه

با توجه به اوضاع خراب اقتصادی و مشکل بیکاری و کمبود درآمد هموطنان عزیزمان در افغانستان، عدۀ زیادی از خانواده ها در تأمین مایحتاج و لوازم خانه دچار مشکل می باشند، در این راستا موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) با توجه به نیاز خانواده ها لوازم مورد نیاز را در بین نیازمندان تهیه و توزیع می نماید.

توزیع سوخت

هرساله با شروع فصل سرما و گران شدن مواد سوختی بسیاری از خانواده های مستمند و فقیر افغانستان توان تهیه این مواد را ندارند، موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) برای رفع این مشکل هر ساله در اوایل فصل سرما اقدام به توزیع مواد سوخت از قبیل ذغال، ذغال سنگ، و چوب در بین خانواده های مستمند می نماید.

تازه ترین فعالیتهای موسسه خیریه در بخش معیشتی

توزیع بیسکویت توسط موسسه خیریه امام جواد (ع) برای نیازمندان حومه شهر هرات- افغانستان

موسسه خیریه امام جواد علیه السلام همواره پذیرای انواع کمکهای شما نیکوکاران گرامی جهت رساندن به نیازمندان افغانستان و خارج از افغانستان بوده و در اسرع وقت به دست مستحقان رسانیده است. بتاریخ 21/12/1401 به تعداد 640 کارتن بیسکویت برای خانواده های محترم نیازمند ساکن شهرکهای حبیب المصطفی و الزهراس ، طبق هدایت بانی محترم، توزیع گردید. خداوند متعال به احسن وجه قبول فرماید.

توزیع غذای گرم،وجه نقد وبسته های معیشتی(مشهد)

یکی از برنامه های موسسه خیریه امام جواد (ع) در ماه مبارک رمضان، توزیع غذای گرم شامل : (چلو خورشت و چلو مرغ) برای خانواده های محترم تحت پوشش و غیر تحت پوشش می باشد.
به لطف خداوند متعال در ماه مبارک رمضان سال جاری در بیست و سه نقطه از شهر مشهد مقدس، هفده روز پخت غذای گرم داشتیم که مجموعا 22 هزار پرس برای نیازمندان توزیع شد و علاوه برآن بسته های کامل معیشتی شامل : برنج _ روغن _ شکر_ چای _ ماکارانی _ رب و پول نقد نیز برای این عزیزان توزیع گردید.

ذبح 8 رأس گوسفند و توزیع گوشت برای نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد (ع) افغانستان – (هرات)

درادامه کمکهای معیشتی برای خانواده های محترم تحت پوشش موسسه خیریه امام جواد علیه السلام در افغانستان، به تارخ 1401/12/02 تعداد 8 رأس گوسفند ذبح گردید و گوشت آن برای عزیزان نیازمند توزیع شد.