پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

برگزاری نمایشگاه فعالیتهای موسسات و نهاد های حامی پناهندگان(مشهد)

موسسه خیریه امام جواد علیه السلام از بدو تأسیس تا کنون در مدت سی و چهارسال در زمینه های مختلف اجتماعی ، فعالیتهای شایانی داشته است که الحمدلله تمامی مردم شریف مان با آن آشنایی داشته و برکسی پوشیده نیست.

این موسسه در طول سالهایی که از فعالیت آن میگذرد همواره برای عموم نیازمندان جامعه چه در حال مهاجرت و چه در وطن، مصدر خدمت، تکیه گاه و نقطه امید بوده است.

بمناسبت روز جهانی پناهنده،  نمایشگاهی تحت عنوان وطن مهر برگزار گردید؛ این نمایشگاه که در تاریخ 5 تا 10 سرطان برگزار شد، حاصل فراخوان اثار هنرهای تجسمی در 6 رشته شامل عکس. نقاشی رنگ روغن. سیاه قلم. معرق. خطاطی. موسیقی. صنایع دستی و شعر و داستان می باشدکه با ارسال بیش از یک هزار اثر و اکران بیش از 400 اثر پس از ارزیابی و داوری جهت بازدید بینندگان اکران گردید.

دراین نمایشگاه بیش از 20 تشکل فعال افغانستانی و 7 مرکز و نهاد حامی پناهندگان نیز ظرفیت ها و فعالیت های خویش را عرضه کرده اند؛ که از بین نهادهای پناهندگان، موسسه خیریه امام جواد(ع) جزء غرفه های برتر انتخاب گردید؛ که جای بسی مباهات و افتخار است که این موسسه علاوه بر فعالیت در زمینه کمکهای معیشتی و درمانی،  توجه و عنایت ویژه ای هم به امور فرهنگی، هنری و ادبی داشته که می توان به چاپ آثار ادبی اساتید از جمله اشعار استاد فقید فدایی هروی و نیز آثار هنری استاد انوری  و سایر خدمات ارزنده  فرهنگی  که به جامعه داشته است نام برد.

خدارا سپاس گذاریم که به ما توفیق داده تا در مسیر خدمت به خلق قرار گیریم و از او می خواهیم تا ما را قدردان این نعمت بزرگ قرار دهد.