پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

گزارش معرفی وبسایت موسسه خیریه امام جواد (ع) در افغانستان – (هرات)

                
                                                                    

امروزه تمامی فعالیتهای بشر یا مستقیم و یا غیر مستقیم با اینترنت ارتباط داشته و منبع اطلاعاتی اغلب مردم دنیا اینترنت می باشد .
اینترنت امکانات بسیاری را برای ارائه معلومات و خدمات در اختیار انسانها میگذارد. با توجه به این موضوع،  موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع) نیز برای انجام فعالیت بهتر و گسترده تر  نیاز به فعال سازی وب سایتی کامل و فعال دارد.
 همچنین با توجه به پراکندگی مردم عزیز کشورمان در نقاط مختلف دنیا، نیازبه اطلاع رسانی شفاف و کامل از فعالیتهای و جلب اعتماد این عزیزان به موسسه،  فعال نمودن وب سایت موسسه امری لازم و ضروری است، همچنین عده ی زیادی از هموطنان خیر و مومن ما در خارج از کشور مایل به کمکهای مالی به موسسه خیریه امام جواد (ع) بوده تا به دست نیازمندان و محرومان افغانستان رسانیده شود، لیکن به دلایل مختلف امکان تحویل کمک به صورت حضوری در دفاتر  موسسۀ خیریۀ امام جواد (ع)  را ندارند، باید  سهولتی  ایجاد می شد تا این عزیزان به راحتی کمکهای مالی خویش را به موسسه تحویل نمایند . 
از این رو موسسه خیریه امام جواد (ع) اقدام به فعال سازی وب سایتی کامل و جامع نمود.  
اهداف :
● انجام فعالیت بهتر و گسترده تر
●   اطلاع رسانی شفاف و کامل
●   دریافت کمکهای آنلاین
اکنون با نظر داشت اهداف ذکر شده در زمینه ی نیاز به فعالیت وب سایت برنامه ذیل تدوین می گردد.
   برنامه ها :
1: فعال نمودن وب سایتی جامع و به روز برای فعالیت بهتر و گسترده تر در سطح جهانی. 
2: جمع آوری، تهیه و ارائه گزارش و مطالب از فعالیتهای انجام شده، جاری و برنامه های دردست اجرای  آینده به صورت شفاف و واضح برای آشنایی هرچه بهتر مخاطبین با فعالیتهای موسسه. 
3 : ایجاد و فعال سازی  بخش های پرداخت آنلاین و ارتباط  مستقیم با مخاطبین به منظور جذب کمکها، ارائه  اطلاعات لازم  افراد تحت پوشش موسسه برای آشنایی هرچه بهتر مخاطبین با وضعیت افراد نیازمند و استفاده از پیشنهادات و انتقادات سازنده مخاطبین.
تشکیلات
بخش تهیه مطالب:
این بخش با جمع آوری و مرتب کردن مطالب سالهای گذشته و حضور در محل فعالیت های جاری، تهیه گزارش، عکس و فیلم از آن  مواد لازم برای  گزارشها و مطالب وب سایت را فراهم می نماید.
بخش تدوین و بارگذاری:
این بخش با دریافت مطالب از بخش، تهیه آن را تدوین، تحریر، اصلاح و ترجمه می نماید و بعد از تایید توسط مسئول مربوطه  آن را  بارگذاری و بایگانی می نماید.  
بخش نظارت و روابط عمومی:
این بخش با دریافت سوالات مخاطبین و ارائه آن به مسئولین (در صورت لزوم ) و تعقیب آن تا دریافت جواب و ارائه به مخاطبین، ارتباط با نمایندگی ها نظارت بر کارکرد جاری و تکنیکی  وب سایت، تهیه گزارش از عملکرد وب سایت و ارائه به مسئولین موسسه  وب سایت را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری نماید .