پیامبر گرامی اسلام (ص) : هیچ گاه مال انسان با صدقه دادن کم نخواهد شد، پس صدقه بدهید و نترسید.

گزارش بخش همودیالیزموسسه خیریه امام جواد (ع) درهرات- افغانستان


همانطور که اطلاع دارید، تعداد مریضان کلیوی در کشور عزیزمان افغانستان درحال افزایش می باشد.
پزشکان و کارشناسان امور سلامت و بهداشت، دلیل آن را آلوده بودن آب های آشامیدنی، ، رژیم غذایی، عدم کنترل فشار خون و دیابت می دانند.
موسسه خیریه امام جواد(ع) که همواره سعی در ارائه انواع کمکهای انساندوستانه خصوصا در عرصه طبابت و درمان نیازمندان افغانستان داشته، در این امر مهم نیز که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد، مشارکت نموده و قدم بزرگی در زمینه کمک به بیماران کلیوی برداشته است .این موسسه توانسته است با نصب و راه اندازی سه پایه دستگاه مجهز همودیالیز که با کمک خیرین محترم خریداری شده، مشکل بیماران محترم نیازمند دیالیزی که مستحق می باشند را حل نماید؛ ولی با توجه به اینکه کیت ها و مواد این دستگاه قیمت بالایی دارد و برای هر بیمار باید جداگانه تهیه شود؛ همچنان منتظر عنایات شما عزیزان نوعدوست، هستیم.
از شما نیکوکارانی که تمایل دارید در این امر خداپسندانه که نجات جان یک بیمار نیازمند می باشد سهیم باشید، مجدانه درخواست همیاری و مساعدت داریم. هزینه هر جلسه دیالیز 2000 افغانی می باشد.
بخش دیالیز موسسه خیریه امام جواد (ع) که به تازگی فعالیت خویش را آغاز نموده است، همه روزه برای چند بیمار دیالیزی نیازمند سرویس دهی می نماید.